Mapa serwisu   •   Ustaw startową  •    •   Prześlij znajomemu
Home Aktualności O Kongresie Członkowie Oddziały regionalne Konferencje i szkolenia Kontakt
 
      KONFERENCJE I SZKOLENIA
Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe


Kujawsko-Pomorskie Forum Drogowe
Innowacyjne metody utrzymania dróg: finansowanie i technologie

Toruń, 28-29 października 2014 r.

Polski Kongres Drogowy i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zapraszają do wzięcia udziału w I Kujawsko-Pomorskim Forum Drogowym. Głównym tematem konferencji będzie pilotażowy program samorządu województwa , który polega na budowie 11 km dróg, modernizacji 78 km i utrzymanie przez 30 lat w sumie 273 km dróg wojewódzkich przez prywatna firmę. Oznacza to praktyczne wdrożenie idei Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w sferze budowy i utrzymania dróg publicznych innych niż koncesyjne autostrady płatne. Celem konferencji jest omówienie wniosków z dotychczasowych prób wdrożenia projektów PPP w sektorze drogowym, szczegółowe przedstawienie założeń projektu pilotażowego oraz dyskusja nad perspektywą upowszechnienia tego rozwiązania. W drugiej części Forum tematem będą zyskujące na popularności technologie betonowe budowy dróg samorządowych.BRD w perspektywie regionalnej. Program poprawy brd dla woj. lubelskiego na lata 2014-2020

Przyjęty w 2013 r. Narodowy Program Poprawy BRD na lata 2013-2020 zakłada powstanie wojewódzkich programów w każdym regionie. Jako jeden z pierwszych zostanie przyjęty taki program dla woj. lubelskiego, przygotowany przez specjalistów z Politechniki Gdańskiej. Zostanie on zaprezentowany podczas konferencji w Krasnymstawie, podczas której omówione będą również sprawy znacznie wykraczające znaczeniem poza region, takie jak źródła wiedzy o problemach brd, narzędzia do zarządzania bezpieczeństwem, rola projektanta i inżyniera ruchu w zapewnieniu bezpieczeństwa, stosowanie urządzeń brd na drogach.


Mistrzostwa Polski Drogowców w piłce siatkowej

Po trwających właśnie w Polsce mistrzostwach świata w siatkówce zainteresowanie tą dyscypliną sportu z pewnością jeszcze wzrośnie. Jej miłośników w środowisku drogowym zapraszamy na Mistrzostwa Polski Drogowców o puchar Prezesa PKD, które zostaną rozegrane w Giżycku w dniach 7-9 listopada.

 
login
hasło

 
 
Home Aktualności O Kongresie Komitety Oddziały regionalne Szkolenia i konferencje Kontakt English
© PKD